Jak vybrat dětský kostým?

Kostýmy pro děti na maškarní, narozeninové tématické oslavy i kostým na Halloween, který si žádá trochu té nevinné strašidelnosti - od astronautů po žáby vám pomůžeme vybrat nejvhodnější převlek pro vaše dítě včetně nezbytných doplňků a rekvizit jako jsou kouzelnické hůlky, meče, nebo paruky pro vodníky i princezny. Jeníček a Mařenka měli drobečky z chleba, vy máte náš přehledný seznam témat kostýmů, díky kterému se v divokém lese pohádkových postav neztratíte.

Dětské kostýmy

Pohádkové a filmové kostýmy

Které dítě by netoužilo alespoň den prožít jako pohádková postava. Maškarní bál a karneval poskytují jedinečnou příležitost převléct se do kostýmu Hermiony, Elsy nebo si vyzkoušet jaké to je být superhrdinou a uvázat si supermanovský plášť nebo nasadit masku Batmana.

Superhrdinové

S velkou mocí přichází velká zodpovědnost, o tom ví své Spiderman, v jehož pavoučím převleku se nebude bát ani nejstydlivější dítě. Temného rytíře chránícího obyvatele po setmění si zaslouží každé město - Batmanem by přece chtěl být každý! Pro odvážné malé bojovnice je tu kostým Wonder Woman, ke kterému doporučujeme dokoupit laso pravdy. Superman je sázkou na jistotu a pokud máte doma nadšence novinek, zvolte kostým Black Panthera, nebo některého z Avengers, mezi kterými najdete Iron Mana, Hulka, kapitána Ameriku, kapitánku Marvel nebo Thora.

Filmové postavy

Pokud je vaše dítě spíše rošťák, než hrdina, může vybírat z kostýmů Star Wars a přidat se na Temnou stranu. Milovníci magie ocení převlek Harryho Pottera nebo kostým Hermiony. Pro mladší děti jsou tu postavy z animovaných filmů - Buzz Rakeťák a Woody z Toy Story, slavní myšáci od Disneyho Mickey Mouse a Minnie, nebo rozpustilí Mimoni. Jako skupinový převlek pro kamarády, sourozence, nebo i celou rodinu se nabízí Želvy Ninja, čtyři bojovníci ze stok. Slečnám zase udělá radost kostým Alenka v Říši divů, Červená Karkulka nebo Zvonilka a další víly.

Pohádkové princezny

V současné době nejpopulárnější Elsa a Anna z Ledového království, tvoří spolu s Rebelkou Meridou silnou konkurenci klasickým princeznám jako je Sněhurka, Šípková Růženka nebo Popelka. Kostým princezny Rapunzel z pohádky Na vlásku nebo rudovlasá Malá mořská víla Ariel jsou však neomylně rozpoznatelné a nadchnou každou malou princeznu.

Klasické pohádky

Tématické maškarní mohou být ošemetné, avšak postavy jako kovbojové a indiáni a indiánky nebo piráti jsou nesmrtelnou klasikou a neztratí se nikde. Karneval, který si žádá středověký kostým se neobejde bez rytířů a princezen, ke kterým nesmí chybět král a jeho dvorní šašek. A co by to bylo za království, které nemá v jezeře pod hradem vodníka lapajícího duše do hrnečků a čarodějnici v jedové chaloupce míchající polévku z muchomůrek. S tolika kouzelnými bytostmi by si král sám neporadil, a proto bude potřebovat kouzelníka. Na začátku prosince se jistě bude hodit kostým Mikuláše s andělem, kteří za básničku rozdávají sladkosti a samozřejmě čert a čertice, kteří odnesou zlobivé duše do pekla.

Kostým na Halloween

Dětské kostýmy Halloween

Správnou měrou strašidelné i zábavné halloweenské kostýmy pro děti zahrnují čaroděje a čarodějnice, veselé i děsivé klauny, kostlivce, krvelačné upíry a pro odvážlivce i smrtky s kosou a zombie. Kdo touží po čistě halloweenské symbolice, může vybírat z kostýmů netopýrů, duchů a dýní, které jsou skvělou volbou pro nejmenší.

Kostýmy profesí

Dětské kostýmy profese a povolání

Máte doma malého vizionáře s ambicemi pomáhat, tvořit, nebo objevovat? Vyberte mu kostým na karneval z širokého spektra profesí:

Záchranáři

Pomáhat a chránit v kostýmu policie bude hrdě každé dítě. Zjednat pořádek mu s tím pomůže kamarád v kostýmu vojáka. Pokud se na oslavě nebo karnevalu zapálí svíčky, bude samozřejmě potřeba dohled hasiče a pokud si někdo odře koleno, lékaři zachrání situaci včasným ošetřením.

OSVČ

Aby měli policisté práci, je zapotřebí také kostým banditů, kteří je pozlobí. Pro stydlivé děti je skvělým kostýmem ninja, který se dovede pohybovat tiše jako stín a rychle jako vítr, takže snadno unikne nežádoucí pozornosti. Ladnost pohybu není cizí ani baletkám a tanečnicím. Malí tvořilové se rádi předvedou coby kuchaři nebo dělník/stavař, obzvlášť fandové jednoho šikovného stavitele.

Vzhůru na palubu

Dobrodruhové a objevitelé se nadchnou pro kostým námořníka a pokud preferují létat s hlavou v oblacích pilota nebo letce. Malí vědátoři a vědátorky, kteří chtějí dosáhnout až ke hvězdám ocení kostým astronautů.

Kostýmy zvířat

Od drobných hmyzích kostýmů berušek, motýlů nebo včelky až po zakleté žáby a roztomilé malé savce jako myši, netopýři, králíci nebo opice a kočky je nabídka převleků zvířat skutečně rozmanitá.

Dětské kostýmy zvířata

Kostýmy zvířat, která lze kombinovat s jiným kostýmem do páru - například koně ke kovbojům, jednorožec k princezně nebo víle, kostým vlka ke karkulce a pro vánočně laděné maškarní jsou tu sobi k Santovu spřežení.

Nechybí ani divoké šelmy jako tygři, mrštní a rychlí leopardi, král džungle lev potěší každého milovníka Simby a samozřejmě vždy oblíbení medvědi.

Doplňky ke karnevalovým kostýmům

Doplňky ke kostýmům zahrnují veškeré drobnosti, které dětský kostým dovedou k dokonalosti od kouzelnických hůlek a světelných mečů až po škrabošky a havajské sukně.

  • Helmy pro malé představitele hasičů, vojáků, nebo rytířů.
  • Klobouky a čepice zahrnují čarodějnické, pirátské nebo skřítčí klobouky ale také santovské, policejní, pilotské nebo výpravčí čapky.
  • Paruky k dětským kostýmům jako je Princezna Elsa a její sestra Anna, odvážná Moana (Vaiana), pirátka, čertice nebo indián jsou téměř nezbytné a bez nich bude dětský kostým neúplný.

Užitečné články

Kdy a jak se slaví Halloween Dýně na Halloween Jak vyrobit jednoduché masky na halloween nejen pro děti Recepty na halloweenské jednohubky